top of page

Що таке ЛАКГВ? Яке відношення має ЛГПГВ до ЛАКГВ?

Львівська група підтримки грудного вигодовування (ЛГПГВ) організувалася в 2008 році, щоб допомагати всім жінкам, які хочуть годувати грудьми. На її основі у 2009 році виникла Львівська асоціація консультантів з грудного вигодовування (ЛАКГВ), як офіційне продовження ініціативи по допомозі мам із ГВ і більшій співпраці із медичними організаціями.

Асоціація тісно співпрацює з регіональним Центром підтримки лактації та грудного вигодовування (Обласний клінічний перинатальний центр).

Асоціація об’єднує мам у групи підтримки для того, щоб вони ділилися сучасними знаннями про грудне вигодовування, і своїм успішним досвідом у подоланні труднощів з ГВ один з одним, щоб спільними зусиллями прийти до повного розуміння важливості ГВ, а особливо, у важливості допомоги іншим мамам у налагодженні ГВ.

Цілями Асоціації є: захист, поширення й підтримка грудного вигодовування, поширення рекомендацій ВООЗ/ЮНІСЕФ з годування грудьми, інформаційна й методична підтримка консультантів з грудного вигодовування, сприяння розвитку мережі консультантів і Груп підтримки мам з грудного вигодовування.

Консультанти Львівської асоціації надають інформаційну підтримку матерям стосовно грудного вигодовування у телефонному режимі, на жіночих форумах, у соціальних мережах (у Facеbook створена Львівська група підтримки ГВ), на конференціях, семінарах, лекціях й при особистих зустрічах, у пологових будинках, поліклініках або інших медичних установах.

Діяльність консультанта з грудного вигодовування більш специфічна – він володіє не тільки особистим понад 1,5 річним успішним досвідом годування грудьми, але й теоретичними, а головне, практичними знаннями й навичками допомоги іншим жінкам у налагодженні грудного вигодовування.

Слід зазначити, що в ЛАКГВ входить лише частина львівських консультантів з грудного вигодовування. Також є члени ЛАКГВ, які не займаються консультуванням, не проживають у Львові тощо. Усі консультанти, контакти яких розміщено на сайті, працюють під патронажем ЛАКГВ.

bottom of page