top of page

Допомога жінкам із грудними дітьми

Автор: Тетяна Яремко

Фото звідси

Що важливо знати при організації допомоги жінкам із грудними дітьми (дітьми які знаходяться на грудному вигодовуванні)?


Чому важливо правильно допомагати годуючій грудьми мамі?

Дослідження показують, що немовлята та діти є найбільш вразливими під час надзвичайних ситуацій.

- Майже 95% смертей немовлят і дітей у надзвичайних ситуаціях є результатом діареї через забруднену воду та антисанітарію.

- Дитячі суміші пов’язують із зростанням захворювань і смертності немовлят: вони також можуть бути заражені, і для стерилізації пляшечок, соски і дурачків потрібна чиста вода та енергія/газ для підігріву/кип'ятіння. Відсутність/перебої електроенергії ускладнюють збереження суміші.

- Економічний стан сім’ї, після війни, може не могти купувати потім суміш.

- Грудне вигодовування рятує життя! Людське молоко завжди чисте, не потребує як суміш для розбавлення води для підігріву газу чи електрики, і доступне навіть у найважчих обставинах.

- Людське молоко містить антитіла, які борються з інфекціями, включаючи діарею та респіраторні інфекції, поширені серед немовлят у надзвичайних ситуаціях.

- Грудне молоко забезпечує немовлят ідеальним харчуванням, включаючи належну кількість вітамінів і мінералів, необхідних для нормального росту.

- При грудному вигодовуванні вивільняються гормони, які знижують стрес і тривожність як у немовлят, так і у матерів.

- Матері, які годують груддю, можуть зігріти своїх дітей, щоб запобігти переохолодженню.

Як ви можете допомогти годуючій жінці?

  1. найперше нагодувати маму! щоб вона мала сили годувати дитину.

  2. забезпечити затишок, для годування дитини та спокійного сну/відпочинку.

  3. забезпечити можливість контакту "шкіра до шкіри" і годування грудьми за вимогою як матері так і дитини. (Контакт "Шкіра до шкіри" буде сприяти зниженню стресу (кортизолу) у мами та дитини, а також збільшення вироблення окситоцину який посилює виділення молока).

  4. навіть у найважчій ситуації покривало, слінг, ергорюкзак може дати матері відчуття усамітнення щоб допомогти розслабитися і спокійно годувати дитину грудьми.

  5. підтримка та інформування жінок про можливість продовження годування грудьми допомагає мамам відчувати впевненість у своїх силах продовжити ГВ. Надайте жінці контакти/телефони місцевих груп підтримки ГВ чи консультантів із грудного вигодовування.

Якщо ви годуюча мама, що вам робити?

1. Як тільки ви опинитеся в безпеці, частіше пропонуйте груди, щоб заспокоїти вашу дитину.

2. Під час сильного стресу ваш організм і далі виробляє молоко. Через стрес тільки збільшується час очікування приливу молока, через що дитина може капризувати, а вам здається що у вас не вистачає молока. Якщо ви відчуваєте стрес, коли починаєте годувати грудьми, постарайтеся зосередитись на дитині, нюхайте голівку, гладьте, співайте. Це має допомогти вашому молоку текти швидше. (Може також допомогти розслабитися масаж у комірцевій зоні (шиї)).

3. Якщо ваша дитина на змішаному вигодовуванні, почніть пропонувати груди якомога частіше. Чим більше/частіше ви пропонуєте груди, то більше молока у вас буде. Це може допомогти розтягнути ваш запас суміші на більший термін.

4. Годування з грудей – це найбезпечніший спосіб годувати дитину під час надзвичайної ситуації. Якщо ви хочете допомогти дитині повернутися до ГВ зателефонуйте місцевому консультанту з ГВ. Якщо ви догодовуєте із пляшки варто навчитися годувати свою дитину чашкою - так, використовуючи звичайну чашку! Чашки, на відміну від пляшок, набагато простіше ретельно помити, оскільки в них менше важкодоступних місць, де можуть накопичуватися мікроби.

5. Відкладіть відлучення від грудей. Подумайте про те, щоб почекати до закінчення війни. Таким чином, вашій дитині буде все ще доступне безпечне харчування!

6. Пам’ятайте, що зараз відчувати безсилля, розгубленість, гнів, розпач - це нормально. При наростанні тривоги використовуйте наступну техніку дихання:


1. Займіть зручну позицію.

2. Покладіть руку на живіт.

3. Закрийте очі.

4. Говоримо вголос: Вдих 1-2-3-4 затримка 1-2-3-4 Видих 1-2-3-4.

5. Повторюйте доки необхідно.



Comentários


SEARCH BY TAGS:
RECENT POSTS:
bottom of page